Haber

SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM 2023: Kilis seçim sonuçları nasıl? YSK Başkan ve milletvekili seçim sonuçları!

2023 OyKilis başkanı ve yardımcısı oy oy oranları şüpheli. Kilis seçim sonuçları ve cumhurbaşkanı ve milletvekilliği seçimlerinde oy oranları sıkça araştırılıyor. Kilis seçim sonuçları ne oldu sorusuna cevap arayanlar, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri oy oranlarını merak ediyor. SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM 2023: Kilis seçim sonuçları nasıl? YSK Başkan ve milletvekili seçim sonuçları! Detaylar burada…

SEÇİM SONUÇLARI SON DURUM 2023

2023 Genel Seçimlerinde halk, 28’inci dönem milletvekillerini ve 13’üncü cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan’ın çoğunluğu sağlayamaması üzerine seçimler ikinci tipe ertelendi. Ancak cumhurbaşkanlığı seçimi 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak. Birinci tipte oy kullanamayanların ikinci tipte oy kullanıp kullanamayacakları sorusu sıklıkla araştırılıyor. Seçmenler birinci ilaçta oy kullanmazlarsa ikinci ilaçta oy kullanabilirler.

2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayları kaç oy aldıklarını ve hangi ilde ne kadar oy olduğunu öğrenecekler. Haberler.com Seçim 2023sayfada mevcuttur.

KİLİS SEÇİM SONUÇLARI NELERDİR?

2023 Genel Seçimlerinde Kilis Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan yüzde 65,55, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 26,96, Sinan Ogan yüzde 6,81 ve Muharrem İnce yüzde 0,68 oy aldı. Bu arada 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayları kaç oy aldıklarını ve hangi ilde kaç oy olduğunu öğrenecekler. Haberler.com Seçim 2023Ayrıntılı bilgiyi sayfada bulabilirsiniz.

BAŞKAN VE YARDIMCISI SEÇİM OYLARI

2023 seçimlerinde Kilis milletvekili seçimlerinin sonuçlarını öğrenmek Haberler.com Seçim 2023sayfada mevcuttur.

iskilipajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu