Ekonomi

Yenilenebilir enerjinin kalbi Gazi şehrinde atacak

EIF Power Kongre ve Fuarı, 16 yıl sonra İstanbul dışında ilk kez Gaziantep’te yapılacak. Güneş enerjisi yatırımları odaklı olarak tasarlanacak etkinliğin onursal başkanlığını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yapacak.

26-28 Nisan tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek fuar öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Domino Fuarcılık AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilek ile görüşmeye geldi. Önder Fatma Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, belediyenin kurumsal kapasitesini artırmak için 2014 yılından beri çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Belediyemiz bünyesinde bulunan GBB Enerji AŞ Türkiye genelinde tektir. Yenilenebilir enerji veya çevre projeleri gibi konularda şirketleşme olmadan ilerlemek mümkün değildir. Bu tür kurumsallaşma modelleri ile siz de hızlı hareket etme imkanına sahipsiniz. Bu konudaki yaklaşımımız Yerel yönetimlere de yol gösteriyor.Bu nedenle AYF Enerji Kongre ve Fuarı’nın 16 yıl sonra ilk kez Gaziantep’te yapılacak olması da bizim için çok önemli.”

Middle East Expo Center’da gerçekleştirilecek etkinlik, güneş enerjisi yatırımları odaklı tasarlanacak. Etkinlik, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin tüm yetkilileri, üst düzey yetkilileri, yönetim kurulu ve başkanlarının desteğiyle gerçekleşecek. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile GBB Power AŞ’nin ikişer stant açacağı fuarda, elektrik alanında yerli ve yabancı 250 yatırımcı firmanın yanı sıra Almanya, Çin, Portekiz gibi ülkelerden katılımcılar yer alacak. Fuara katılımcı sayısının 15 bin civarında olacağı iddia edilirken, fabrika sahipleri, ziraat işletmecileri ve ilgili tüm sanayi kuruluşlarında görev yapan satın alma yetkililerinin de ziyaretçi olarak fuara katılması bekleniyor. Öte yandan Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Malatya, Diyarbakır ve bölgedeki diğer değerli illerin Sanayi ve Ticaret Odaları ile Organize Sanayi Bölgelerinin de destekleriyle fabrika sahipleri, yöneticileri, satın alma birimleri, değerli fuara tarım üreticileri ve işletme sahipleri katıldı. göstermesi bekleniyor. – GAZİANTEP

habercukurova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu