Haber

Deprem nedeniyle Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nde taziye defteri açıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler anısına Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde taziye defteri açıldı.

Rus yetkililer ve Rusya’daki çok sayıda yabancı misyon temsilcisi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler için taziyelerini sunmak üzere Moskova’daki Türk Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığını temsilen Bakan Yardımcısı Aleksandr Grushko, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile birlikte taziye defterini imzaladı ve depremler nedeniyle Türkiye’ye ve Türk halkına başsağlığı diledi.

Gün içinde büyükelçiliğe gelen Kazakistan, Filistin, Tunus, Pakistan, Beyaz Rusya ve Yunanistan’ın büyükelçileri de başsağlığı ve acil şifa dileklerini içeren mesajlar yazdılar.

Ayrıca taziye defterine Fransa, Belçika ve Ürdün ile Yeni Zelanda, İrlanda, Angola, Sudan ve Güney Afrika ülkelerinin büyükelçileri de imza attı.

Büyükelçi Samsar, bu iktidar gününde Türkiye’nin yanında yer alan ve Türk halkına takviye kuvvetler veren ülkelere teşekkür ederek, taziye defterinin Cuma akşamına kadar açık tutulacağını bildirdi.

haberhassa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu