Haber

İzmir’de şehir hastanesi inşaatında İYİ-SEN üyesi işçiler işten ayrıldı

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki şehir hastanesi inşaatında Elektromak Mühendislik bünyesinde çalışan İnşaat ve İnşaat İşçileri Sendikası (İYİ-SEN) üyesi işçiler; Ödenmeyen ücretler, kötü barınma ve beslenme koşulları nedeniyle işinden ayrıldı. Personel, talepleri kabul edilene kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi.

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki şehir hastanesi inşaatında Elektromak Mühendislik bünyesinde çalışan İYİ-SEN üyesi işçiler, ödenmeyen bedeller nedeniyle işten ayrıldıklarını sendikanın sosyal medya hesabından duyurdu. kötü barınma ve beslenme koşullarının yanı sıra. Çalışanlar tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“ELEKTROMAK bünyesinde İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerimiz ödenmeyen maaşlara, kötü barınma ve beslenme koşullarına işlerinden istifa ederek karşılık veriyorlar. Taleplerimiz kabul edilene kadar eyleme devam edeceğiz. İnşaat işçileri köle değildir.”

İYİ-SEN’in sosyal medya hesabından paylaşılan bir görüntü ile personelin barınma koşullarına tepki gösterildi. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerimizin yatakhaneleri tahtakurusu ve haşerelerle dolu. Önlem almayan firmaları uyarıyoruz. Bizi köle zihniyetinde çalıştıran patronlar gerekli cevabı vereceklerdir. örgütlü gücümüz. İnşaat işçileri köle değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu