Haber

TBMM personeli Kahramanmaraş’ta sıcak yemek veriyor

KAHRMANMARAŞ (İGFA) –“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da evleri hasar görenler ve ilçede kalanlar çadır kentlerde yaşamaya çalışıyor.

Depremin hemen ardından Elbistan’a gelen istekli gruplar, ilk kez arama kurtarma çalışmalarına katıldı ve bu çalışmaların sona ermesinin ardından kurdukları sahra mutfağında gıda ihtiyacını karşıladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, afetin ardından bölgeye gelen Meclis’in birçok biriminde görev yapan gönüllüler de depremzedelere yemek ve çay ikramında bulunurken, toplanan yardımları da ulaştırıyor. İhtiyaç sahiplerine montaj.

Öte yandan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde, daha önce deprem bölgesine gönderilen yardım malzemelerine ek olarak içinde mutfak, gıda, giyim ve hijyen ekipmanları, jeneratör bulunan kamyonet de teslim edildi. TBMM çalışanı tarafından temin edilen portatif tuvaletler de bölgeye ulaşarak depremzedelere yardım dağıtıldı.

selcukluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu