Haber

Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 104. yılında verilen konser

Havza ilçesinde, Atatürk ve yoldaşlarının Havza’ya gelişinin 104. yıl dönümü nedeniyle Eğitim-İş İlçe Temsilcisi tarafından konser verildi.

Havza Belediyesi Kültür Merkezi’nde Eğitim-İş Havza Temsilciliği üyelerinden oluşan müzik grubu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiği iki türkü ile başlayan konserin ardından günün sevilen şarkılarını seslendirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konser öncesinde katılımcılara 25 Mayıs 1919 ve Atatürk’ün Havza’daki çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Eğitim-İş İlçe Temsilcisi Ali Mısırlı, konserin ardından yaptığı konuşmada, etkinliğe destek verenlere teşekkür ederek, “Atamızın Havza’ya gelişini kutlamak amacıyla düzenlediğimiz konserde emeği geçen sendika üyelerine teşekkür ediyorum. Havza’ya ve katılan tüm misafirlere yakışır bir şekilde.” söz konusu.

Koroda yer alan öğretmenlere teşekkür belgesi verildi.

Konser, Havza Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeki Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ, İlçe Gençlik ve SporMüdürü Cafer Uzun, Eğitim-İş Sendikası Samsun İl Başkanı Volkan Erken, çevre ilçelerin Eğitim-İş İlçe Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar dinledi.

goksun-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu