Haber

Andrei Razin ve Laskavvy May, Muratpaşa’da sahne aldı

Bir dönem Rus pop-rock müzik dalgasını vuran efsane gruplardan Andrei Razin ve Laskavvy May, MuratpaşaHikayeleri filme konu olan grubun konserinde konuşan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “ Muratpaşaİstanbul’dan, Diyarbakır’dan, Kiev’den ya da Moskova’dan bize gelin, herkes saygı içinde yaşamasını bilen bir kültürün parçası gibi hissediyor.”

Andrei Razin ve Laskavvy May, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde sahne aldı. ‘Şefkatli Mayıs’ konserinde Razin ve Laskavvy, Timbig ailesi huzurunda konser verdi.

Başkan Uysal, geceye eşi Ümran Uysal ile katıldı. Akdeniz Ahıska Türkleri Birliği Derneği (AKATUB) lideri ve aynı zamanda CHP Antalya Milletvekili adayı Ramiz Atahan ile Rusya Dostluk ve Kültür Derneği lideri Marina Sorokina’nın yanı sıra Antalya’da yaşayan çok sayıda yerleşik yabancı katıldı. gece.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Muratpaşa‘in en büyük özelliğinin herkesin kendini ayrım gözetmeyen bir mahallede hissetmesi olduğunu söyledi. MuratpaşaDüzenin, çirkinliğin, varlığın ve yokluğun ortak olduğu bir yaşam kültürünün Türkiye’de oluştuğunu söyleyen Önder Uysal Muratpaşaİstanbul’dan, Diyarbakır’dan, Kiev’den, Moskova’dan şehrimize gelen herkes kendisini hürmetle yaşamasını bilen bir kültürün parçası olarak hissediyor.

Bu ruhun dünyaya yayılmasını istediklerini belirten Önder Uysal, “İşte bu yüzden savaşlara karşıyız. Savaşların bitmesini istiyoruz. Bir gün tüm dünya Muratpaşa gibi olur inşallah. Buna katkınız için teşekkür ediyorum.” barış ve sevgi atmosferi.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu